úvodní obrázek maska průhlednosti úvodního obrázku

Finanční dar ve výši 295 458 Kč na opravu rentgenového zařízení

24.6.2020, Projekty meziobecní spolupráce, Soňa Zvolánková

Svazek obcí Podoubraví poskytl finanční dar ve výši 295 458 Kč na opravu rentgenového zařízení MUDr. Jance Zvancigerové pro RTG pracoviště v Chotěboři. Předání symbolického dárkového šeku se uskutečnilo v rámci zasedání valné hromady svazku a 9. setkání starostů dne 23. 6. 2020 v zasedací místnosti úřadu městyse Uhelná Příbram.

Jednalo se o mimořádnou situaci, kdy došlo k závažné závadě na zařízení, které si vyžadovalo finančně náročnou opravu a hlavně vyřešení v co nejkratší možné době, protože pacienti i lékaři všech odborností byli nespokojeni a překvapeni, že najednou nemají k dispozici rentgen – základní vyšetření. Díky daru mohl rentgen v Chotěboři zůstat. Je to jediné zařízení, které na Chotěbořsku je. Kdyby nebylo, museli by lidé jezdit do Havlíčkova Brodu. Tento krok byl prospěšný pro celé naše území.

Oprava rentgenu vyšla na 600 tisíc a polovinu této částky jí přispěli obce svazku obcí Podoubraví - Bezděkov, Borek, Čečkovice, Dolní Sokolovec, Havlíčkova Borová, Heřmanice, Chotěboř, Jeřišno, Jitkov, Klokočov, Kraborovice, Krucemburk, Lány, Libice nad Doubravou, Maleč, Nejepín, Nová Ves u Chotěboře, Oudoleň, Podmoklany, Rušínov, Slavětín, Slavíkov, Sloupno, Sobíňov, Uhelná Příbram, Vepříkov, Víska a Ždírec nad Doubravou a třech nedalekých obcí Jilem, Sedletín a Čachotín. Členská obec Vilémov na opravu rentgenu nepřispěla. Částka byla rozpočítána podle počtu obyvatel. Město Chotěboř přispělo největší částkou 124 875 Kč.

Jednalo se o společný postup obcí a celou akci administrativně zajištoval Svazek obcí Podoubraví prostřednictvím své kanceláře Centra společných služeb. Od samého počátku Svazek obcí Podoubraví vyvinul snahu zajistit pro občany dostupnost tohoto zařízení. Touto cestou bychom chtěli vyjádřit všem obcím velké poděkování.

Jedná se již o druhý příspěvek, který Svazek obcí Podoubraví poskytl na lékařskou péči. Loni svazek poskytl 550 058 Kč na nákup ultrazvukového přístroje pro endokrinologickou a diabetologickou ambulanci MUDr. Sylvie Špitálníkové.

 

mapa ČR s vyznačením Podoubraví

Kontakty

Svazek obcí Podoubraví
Centrum společných služeb
Trčků z Lípy 69
583 01 Chotěboř

telefon: 569 641 173
Po - Pá: 8:00 - 15:00
e-mail: info@podoubravi.cz
web: www.podoubravi.cz

facebook

Z webů členských obcí

Centrum společných služeb
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.