úvodní obrázek maska průhlednosti úvodního obrázku

Podoubravský víceboj je za námi…

11.9.2023, Jiná sdělení, Soňa Zvolánková

Sobota 9. září přinesla krásné letní počasí, ale i tradiční setkání představitelů obcí na Podoubravském víceboji.

Letos proběhl v Rušinově již 16. ročník soutěžního klání zastupitelů, který zahájil starosta obce Pavel Šimon společně s předsedou Svazku obcí Podoubraví Milošem Starým.

Z 29 členských obcí si přijelo zasoutěžit 20 obcí a 1 družstvo tvořila děvčata z kanceláře svazku. Místní spolky a organizace si pro účastníky připravily netradiční a záludné úkoly, které byly rozmístěné po obci.

Čekalo na nás celkem 6 stanovišť. Disciplíny byly různé od kopání míčem na terč, slalom s kolečkem, znalosti z první pomoci přes netradiční slalom s minibagrem. Nechyběl ani kvíz o obci Rušinov a střelba na pouťové růže. Tradiční starostovská disciplína s výstižným názvem „Starostovský úřední šiml“ měla prověřit starosty v obratnosti při výkonu jejich funkce. Úkolem bylo během třiceti vteřin uvázat kravatu, zasednout za stůl a a napsat co nejvíce podpisů podle jejich podpisového vzoru.

Nejlépe tuto disciplínu zvládnul starosta Chotěboře Ondřej Kozub.

Celkové vítězství patřilo týmu obce Rušinov. Na druhém místě skončila Libice nad Doubravou, třetí byl tým z Chotěboře. Živá hudba přispěla k výborné atmosféře, která zde panovala celé odpoledne až do pozdních večerních hodin.

Děkujeme Rušinovským za organizaci a přípravu krásného odpoledne. Příští rok se můžeme těšit na 17. ročník, který proběhne v Klokočově.

mapa ČR s vyznačením Podoubraví

Kontakty

Svazek obcí Podoubraví
Centrum společných služeb
Trčků z Lípy 69
583 01 Chotěboř

telefon: 569 641 173
Po - Pá: 8:00 - 15:00
e-mail: info@podoubravi.cz
web: www.podoubravi.cz

facebook

Z webů členských obcí

Centrum společných služeb
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.