úvodní obrázek maska průhlednosti úvodního obrázku

Den mikroregionu Podoubraví a XIV. ročník Podoubravského víceboje - ohlédnutí

7.9.2021, Zajímavé akce z mikroregionu, Soňa Zvolánková

Libice nad Doubravou hostila v sobotu 4. září 2021 již čtrnáctý ročník Podoubravského víceboje, jehož součástí byly i oslavy 20 let Svazku obcí Podoubraví.

Dopolední program zahrnoval slavnostní setkání současných i bývalých starostů a místostarostů obcí mikroregionu. V přátelské atmosféře si připomněli akce a události, které mikroregion od svého vzniku zrealizoval.

Slavnostní zahájení se konalo na hlavním podiu od 13:00 hodin za přítomnosti významných hostů a starostů obcí mikroregionu Podoubraví. Pozvání přijala první náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro regionální rozvoj, územní plán a stavební řád, Fond Vysočiny, NNO Hana Hajnová, která přítomné přivítala.

Autorům nejzajímavějších fotografií, kteří se zapojili do fotografické soutěže „Podoubraví objektivem občanů Podoubraví“, předala ocenění a v doprovodu Václava Venhauera a Bohumíra Nikla si poté vyzkoušela i soutěžní disciplíny Podoubravského víceboje.

Součástí nabitého odpoledního programu bylo vystoupení gymnastek ASPV Chotěboř a vystoupení dětí z dramatického kroužku ZUŠ Chotěboř. Sokolník Václav Augustin z Oudoleně se v zajímavé přednášce podělil o své zkušenosti z chovu dravců.

V průběhu celého odpoledne se konal řemeslný jarmark s regionálními výrobky.

Nechyběl ani prostor pro malé aktivní návštěvníky. Děti čekalo sportovní odpoledne pod vedením outdoorové organizace Ski Fanatic, která si pro ně připravila bohatý program (velkoformátové dřevěné pexeso, překážková dráha na koloběžkách, Lego dráha, pogo tyče, summo bubbles, spikeball, paddleboardy, lukostřelba, střelba ze vzduchovky a chůdy).

Děti mohly také tvořit v rukodělné dílničce pod vedením Jany Křesťanové, Ludmily Soukupové a Jitky Brožové. Kreslily na tričko, zdobily sádrové odlitky a malovaly putovní kamínky pro čerty do Pekla na Čertovině. Čerti jim za to u stánku nechali krásné odměny.

Díky Království loutek z Vojnova Městce, které se zabývá výrobou loutek a maňásků, si děti vytvořily svou vlastní loutku a paní Klára Kyselová z Havlíčkova Brodu ozdobila obličeje dětí krásným malováním.

K poslechu a tanci hrála Šeucovská muzika a Olympic Revival. Další hudební program pokračoval do pozdních nočních hodin s kapelami The Cycle a Liquid Face.

Celým dnem návštěvníky provázela milá moderátorka Barča Polívková.

Desítky návštěvníků si v budově Pilnova statku prohlédly výtvarnou přehlídku „Podoubraví očima dětí“, fotografickou výstavu „PODOUBRAVÍ OBJEKTIVEM OBČANŮ PODOUBRAVÍ“, přehled činnosti Svazku obcí Podoubraví od jeho založení a také zajímavosti o členských obcích svazku.

V rámci dobré spolupráce svazku s místními akčními skupinami přijaly pozvání MAS Podhůří Železných hor, Havlíčkův kraj a Královská stezka, aby zde prezentovaly své projekty s propagačními materiály. Kromě informačních letáků nabízely dámy z MAS zdarma různé sladké i slané pochutiny místní výroby.

Ve stánku Svazku obcí Podoubraví mohli návštěvníci zakoupit nové pohlednice a turistickou vizitku mikroregionu Podoubraví a plátěné tašky s výtvarně ztvárněným logem.

V podvečerních hodinách byl pokřtěn kalendář Podoubraví pro rok 2022, na jehož tvorbu byly použity výtvarné práce dětí, které se zapojily do výtvarné přehlídky „PODOUBRAVÍ OČIMA DĚTÍ“. Předlohou pro všechny uvedené propagační materiály byly snímky shromážděné v rámci fotografické soutěže a výkresy dětí ze škol z celého mikroregionu Podoubraví.

Kalendáře je možné zakoupit v Turistických informačních centrech v Chotěboři a ve Ždírci nad Doubravou.

Součástí oslav byl i XIV. ročník Podoubravského víceboje. Zasoutěžit si a pobavit se dorazili zástupci členských obcí Svazku obcí Podoubraví z dvaceti obcí.

Na soutěžící čekalo celkem šest disciplín, mezi které patřilo ovládání první pomoci a resuscitace, kreativní malování velkou tužkou, štafetová jízda na koloběžce na dopravním hřišti, slalom s míčem, házení hadicí na dřevěné kolíky a kvíz o Libici nad Doubravou. Libičtí si připravili i jednu bonusovou disciplínu. Na každém stanovišti soutěžící obdrželi jednu indicii. Úkolem bylo ze získaných indicií složit tajenku, za níž byly body navíc. 

Třešničkou na dortu je každoročně starostovská disciplína, tentokrát s výstižným názvem „Příprava do úřadu“.  Úkolem bylo obléknout si v co nejkratším možném čase košili, sako a uvázat kravatu. Nejlépe tuto disciplínu zvládnul starosta Bezděkova Zdeněk Dvořák.

Celkové vítězství patřilo týmu z Libice nad Doubravou, na druhém místě skončil Jitkov, třetí byl tým z Krucemburku.

Příští rok budou hostit XV. ročník tohoto klání v Nové Vsi u Chotěboře. Děkujeme libickým za organizaci víceboje a budeme se těšit na příští rok. 

Věříme, že se Vám na Dni mikroregionu Podoubraví v Libici nad Doubravou líbilo a těšíme se opět na shledanou. Vás, kteří jste nemohli přijet, srdečně zveme na „PUTOVNÍ VÝSTAVU“, která bude obsahovat výtvarné práce dětí, fotografie ze soutěže „Podoubraví objektivem občanů Podoubraví“. Dále se zde budete moci dozvědět vše o naší činnosti a také zajímavosti o členských obcích svazku. Výstava odstartuje 20. října 2021 od 17:00 hodin vernisáží v galerii Doubravka ve Ždírci nad Doubravou.

kolektiv Svazku obcí Podoubraví

mapa ČR s vyznačením Podoubraví

Kontakty

Svazek obcí Podoubraví
Centrum společných služeb
Trčků z Lípy 69
583 01 Chotěboř

telefon: 569 641 173
Po - Pá: 8:00 - 15:00
e-mail: info@podoubravi.cz
web: www.podoubravi.cz

facebook

Z webů členských obcí

Centrum společných služeb
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.