úvodní obrázek maska průhlednosti úvodního obrázku

Victoria cup - O pohár Svazku obcí Podoubraví se vydařil

9.7.2020, Zajímavé akce z mikroregionu, Soňa Zvolánková

V sobotu 4. července 2020 se na travnatém hřišti v Jeřišně uskutečnil 25. ročník turnaje v malé kopané pod názvem Viktoria cup - O pohár Svazku obcí Podoubraví. Účastníky turnaje od časného rána vítala sluncem zalitá obloha s příkladně nachystaným sportovním areálem a vyznačenými hřišti o rozměrech 40 x 20 m. Přibližně polovina družstev byla na turnaji nováčky a do Jeřišna přijela z Hradce Králové, Humpolce, Třeště, Vlašimi a širokého okolí. Byla mile překvapena zázemím, organizací a se zájmem si prohlédla informační panely obcí Podoubraví.

Dvacet pět týmů bylo rozděleno po 5 mužstvech. Do vyřazovacích bojů postoupila dvě nejlepší družstva z každé skupiny a 2 nejlepší týmy z třetích míst. V základních kolech bylo sehráno 50 utkání, a to třicáté bylo již třináctisté v historii Viktoria cupu. Bodláci ze Ždírce n/D v něm porazili SK Vilémov. Turnajový pavouk přivedl do finále „Pijeme furt!“ z Čáslavska a okolí a Falkonu Jihlava. Ani prodloužení nerozhodlo o vítězi a tak jej musely určit pokutové kopy. V nich byli úspěšnější fotbalisté „Pijeme furt!“ a podařilo se jim obhájit loňský triumf. Souboj o třetí místo skončil také remízou a v následném penaltovém rozstřelu Sparta Youngś z Hradce Králové uspěla nad chotěbořskou „Z nouze cnost“. Nejlepším brankářem byl vyhlášen J. Strnad ze Sparty Youngś a  nejlepším hráčem L. Mrázek z týmu vítězů.

„Na závěr bychom chtěli poděkovat rozhodčím (pánové J. Beránek, P. Kolbaba, D. Lovětínský, J. Muzikář a M. Vican), kteří celý turnaj zvládli bez vážnějšího problému. Poděkování patří i hráčům za ukázněnost i hru v duchu far play a sponzorům, kteří náš turnaj podpořili - Svazku obcí Podoubraví, Obci Jeřišno, Pivovaru Chotěboř, Hospodě U Doubravky. Hlavně však děkujeme všem členům a příznivcům, kteří se podíleli na zajištění občerstvení pro hráče a fanoušky, přípravě i následného úklidu sportovního areálu a v neposlední řadě také organizaci vlastního turnaje. Odvedli opravdu kvalitní práci a zaslouží si naše velké uznání. I díky nim se turnaj vydařil“, uvedla starostka Dagmar Vaňková.