úvodní obrázek maska průhlednosti úvodního obrázku

Virtuální přehlídka k projektu Evropa, ve které chci žít: Evropa v roce 2050

19.10.2022, Zajímavé akce z mikroregionu, Soňa Zvolánková

Svazek obcí Podoubraví vás zve na virtuální regionální výtvarnou přehlídku žáků a studentů škol z mikroregionu Podoubraví, která je součástí projektu „Evropa, ve které chci žít. Evropa v roce 2050“. Projekt je časosběrný, a proto věříme, že jejich dnešní vize a sny jim budeme moci připomenout právě v roce 2050. 

 

ZŠ a PŠ Chotěboř; ZUŠ Chotěboř; ZŠ a MŠ Libice nad Doubravou; ZŠ a MŠ Maleč;, ZŠ Nová Ves u Chotěboře

ZŠ a MŠ Sobíňov; ZŠ a MŠ Ždírec nad Doubravou

odkaz na výstavu: EVROPA, ve které chci žít: EVROPA v roce 2050

ZŠ a MŠ Havlíčkova Borová

odkaz na výstavu: Havlíčkova Borová - EVROPA, ve které chci žít: EVROPA v roce 2050

ZŠ Smetanova, Chotěboř

odkaz na výstavu: ZŠ Smetanova, Chotěboř - EVROPA, ve které chci žít: EVROPA v roce 2050

Gymnázim Chotěboř

odkaz na výstavu: Gymnázium Chotěboř - EVROPA, ve které chci žít: EVROPA v roce 2050

Svazek obcí Podoubraví se zapojil do evropské výtvarné přehlídky s názvem Evropa, ve které chci žít: Evropa v roce 2050. Tato přehlídka byla vyhlášena Univerzitou Karlovou, spolkem W&ART a Českými centry v souvislosti s předsednictvím České republiky v Radě EU. Přináší možnost zjistit, jak naše mladá generace vidí rok 2050, až bude dospělá a jak by si představovala vývoj v našem regionu či oboru nebo jakou má vizi z pohledu celé Evropy.

Z našeho mikroregionu se zapojili žáci a studenti z těchto škol: ZŠ Smetanova, Chotěboř, ZUŠ Chotěboř, ZŠ a PŠ Chotěboř, Gymnázium Chotěboř, ZŠ Havlíčkova Borová, ZŠ Libice nad Doubravou, ZŠ Maleč, ZŠ Nová Ves u Chotěboře, ZŠ Sobíňov a ZŠ Ždírec nad Doubravou.

Celkem se nám shromáždilo kolem 180 výkresů a z toho jich šest postoupilo do užšího výběru v rámci evropského kola. Tato díla budou vystavena a oceněna v Karolinu 22. 11. 2022 na vernisáži, která celý tento mezinárodní projekt ukončí. 

Všechna shromážděná díla žáků a studentů z našeho mikroregionu Podoubraví pak můžete vidět na naší regionální výtvarné přehlídce, kterou jsme uskutečnili ve spolupráci s Juniorem DDM-SVČ Chotěboř. Přehlídka bude veřejnosti přístupná od 24. října do 16. listopadu v Junioru DDM-SVČ Chotěboř v předsálí velkého sálu. Výstavu můžete navštívit každý všední den v době od 9:00 do 18:00 hodin.

Za Svazek obcí Podoubraví a kolektiv Junioru Vás srdečně zvu na naši regionální přehlídku s názvem „Evropa, ve které chci žít: Evropa v roce 2050“.

 VŠEM ZÚČASTNĚNÝM ŽÁKŮM A STUDENTŮM A TAKÉ UČITELŮM, KTEŘÍ JIM PŘI PRÁCI POMÁHALI, MOC DĚKUJEME.

mapa ČR s vyznačením Podoubraví

Kontakty

Svazek obcí Podoubraví
Centrum společných služeb
Trčků z Lípy 69
583 01 Chotěboř

telefon: 569 641 173
Po - Pá: 8:00 - 15:00
e-mail: info@podoubravi.cz
web: www.podoubravi.cz

facebook

Z webů členských obcí

Centrum společných služeb
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.